High School Football 2nd Round Matchups - NBC12 - Richmond, VA News

High School Football 2nd Round Matchups

Posted: Updated:

Class 5A

Division II

Region II
  • Longview (8-3) vs. Dallas Jesuit (9-2), 7 p.m. Saturday, Wildcat-Ram Stadium, Dallas
  • Lufkin (8-3) vs. Pflugerville (8-3), 2 p.m. Saturday, Merrill Green Stadium, Bryan

 

Class 4A

Division I

Region II
  • John Tyler (10-1) vs. Wylie (5-6), 6 p.m. Friday, TMF Rose Stadium, Tyler

 

Division II

Region II
  • Whitehouse (10-1) vs. Wylie East (8-3), 7:30 p.m. Friday, Homer B. Johnson Stadium, Garland

 

Class 3A

Division I

Region II
  • Kilgore (9-1) vs. Paris (8-3), 6 p.m. Friday, City Bank Stadium, Forney

 

Region III
  • Carthage (9-2) vs. Taylor (5-6), 7:30 p.m. Friday, Tiger Stadium, Corsicana

 

Division II

Region II
  • Henderson (7-4) vs. Quinlan Ford (8-3), 2 p.m. Saturday, Royse City ISD Stadium
  • Gilmer (10-1) vs. Atlanta (5-6), 6 p.m. Friday, Lobo Stadium, Longview

 

Region III
  • Jasper (9-2) vs. Navasota (11-0), 6 p.m. Friday, Buddy Moorhead Stadium, Conroe

 

Class 2A

Division I

Region II
  • Winnsboro (7-3) vs. Boyd (7-4), TBD
  • Daingerfield (8-3) vs. Callisburg (9-1), 6:30 p.m. Friday, Mesquite Memorial Stadium
  • Malakoff (8-3) vs. Pottsboro (10-0), 7:30 p.m. Friday, Royse City ISD Stadium
  • New Boston (10-0) vs. Commerce (7-4), 7:30 p.m. Friday, Sam Parker Field, Mount Pleasant

 

Region III
  • Tatum (8-2) vs. Godley (9-2), 7 p.m. Friday, Bruce Field, Athens
  • Newton (10-0) vs. Teague (8-3), 1 p.m. Friday, Homer Bryce Stadium, Nacogdoches
  • White Oak (9-2) vs. Grandview (8-2), 7:30 p.m. Friday, Van Memorial Stadium

 

Division II

Region II
  • Edgewood (10-1) vs. Nocona (10-0), 6 p.m. Friday, Max Goldsmith Stadium, Lewisville

 

Region III
  • Hughes Springs (10-0) vs. Hearne (7-4), TBD
  • Garrison (8-3) vs. Centerville (10-0), 7 p.m. Friday, Panther Stadium, Bullard
  • Arp (8-2) vs. Crawford (10-1), 7:30 p.m. Friday, Buffalo Bison Stadium
  • Elysian Fields (8-3) vs. Deweyville (8-2), 7:30 p.m. Friday, John Outlaw Memorial Field at Abe Martin Stadium, Lufkin

 

Class A

Division I

Region II
  • Cayuga (8-3) vs. Lindsay (8-2), 7:30 p.m. Friday, Burleson Stadium

 

Region III
  • Joaquin (10-0) vs. Bosqueville (10-1), 7 p.m. Friday, Wildcat Stadium, Palestine
  • Alto (9-2) vs. Hull-Daisetta (8-3), 2 p.m. Friday, John Outlaw Memorial Field at Abe Martin Stadium, Lufkin
  • San Augustine (8-2) vs. Axtell (6-5), 7:30 p.m., Monte Jack Driskell Stadium, Crockett
  • Pineland West Sabine (9-2) vs. Mart (8-3), 6 p.m. Saturday, Wildcat Stadium, Palestine

 

Division II

Region III
  • Tenaha (6-4) vs. Overton (7-4), 2 p.m. Friday, R.C. Beauchamp Stadium, Beckville
  • Mount Enterprise (8-3) vs. Maud (5-5), TBD

 

Six-Man

Division I

Region IV
  • Leverett's Chapel (9-2) vs. Abbott (9-2), TBD
  • Oakwood (8-2) vs. Buckholts (8-3), TBD
Powered by WorldNow